ALP AKTAŞ
Alp Aktaş Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun olduktan sonra çalışma yaşamına 1997 yılında Arthur Andersen (sonrasında Ernst & Young) şirketinde vergi denetçisi olarak başlamış, 1997-2003 yılları arasında, vergi denetimi ve danışmanlık hizmetleri bölümünde sırasıyla, asistan, takım şefi, supervisor ve müdür olarak çalışmıştır. 2003-2005 yılları arasında Arkas Holding’te iç denetim bölümünde kıdemli iç denetçi olarak görev yapmıştır. 2005-2012 yılları arasında General Elektrik firmasının Uçak Motorları, Aydınlatma ve Enerji gruplarında bölgesel finans yöneticisi olarak çalışmıştır. 2012 yılında kurulan ACT Mali Müşavirlik firmasının kurucu ortağıdır.

2004 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanını, 2013 yılında Vergi ve Muhasebe Bilirkişisi unvanını ve 2019 yılında Bağımsız Denetçi unvanını kazanan Alp Aktaş, 2007 yılında dış ticaret uzmanı sertifikası, 2008 yılında Yalın Altı Sigma yeşil kuşak sertifikası, 2009 yılında proje yönetimi sertifikası, 2012 yılında ise Kobi-TFRS eğitmeni ve Türk Ticaret Kanunu eğitmeni sertifikası, almıştır. Ayrıca, 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Ana Bilim dalı Mali Hukuk Programından yüksek lisans derecesi kazanmıştır.

Vergi, vergi teşvik ve destekleri, muhasebe, yerel ve uluslararası raporlama (USGAAP, IFRS), dış ticaret, bağımsız denetim, iç denetim, proje ve süreç yönetimi konusunda uzmanlığı bulunan Alp Aktaş’ın Yaklaşım ve Vergide Gündem isimli dergilerde birçok makalesi yayımlanmıştır. 2014 yılında “Teknoloji Serbest Bölgesi’nde Uygulanan İstisna, Muafiyet ve Destekler” isimli kitabı Oniki Levha Yayıncılık tarafından yayımlanmıştır. 2011 yılından itibaren TÜRMOB ve İSMMMO programları kapsamında eğitim ve seminerler vermektedir. 2013 yılından itibaren İstanbul Adliyesi’nde “Vergi ve Muhasebe” konularında bilirkişilik yapmaktadır. 2019 yılından itibaren ACCA eğitmenliği yapmaktadır.

İstanbul Mali Müşavirler Odası, Türkiye İç Denetim Enstitüsü, Fenerbahçe Spor Klübü Kongre üyesidir. YASED Dış Ticaret ve Gümrükler Çalışma Grubu Üyeliği yapmıştır.

2 çocuk babası olan Alp Aktaş iyi derecede İngilizce bilmektedir.